18.3 C
New York kenti
Pazartesi, Mayıs 16, 2022

Buy now

spot_img

6G çalışmaları başladı

Güney Kore Amerika Birleşik Devletleri ile ortak araştırma ve işbirliği için çabalarını artırıyor. Hedefi , 2028 yılına kadar dünyanın ilk 6G mobil telekomünikasyonunu ticarileştirmesini sağlamak. Bu yatırım bugün erken saatlerde (23 Haziran 2021), uzmanlar, şirket yetkilileri ve hükümet yetkililerinin de katıldığı bir 6G strateji toplantısında duyuruldu.

Bilim ve BİT Bakanı Lim Hye-sook konferansta şunları söyledi: “Yeni nesil mobil ağ, dijital inovasyonun temeli olduğundan, 6. nesil çağda uluslararası pazara liderlik etmek için birlikte cesur ve zorlu bir rol oynamalıyız. ağ alanında deneyim ve bilgi birikimi.” Raporda ayrıca 6G ağının ancak yerde yüksek performanslı bir ağ ve uydu iletişimi birleştirildiğinde ticarileştirilebileceği de belirtildi.

Araştırmacılar bu yeni teknolojinin erken geliştirilmesi için çağrıda bulunurken, şirketler de temel 6G teknolojilerini güvence altına almak için araştırma kuruluşlarıyla bağlantı kurdu. Elektronik ve Telekomünikasyon Araştırma Enstitüsü (ETRI), saniyede 6 Gterabit veri aktarım hızı gereksinimlerini karşılamak için potansiyel olarak bir yol sağlayabilecek terahertz (THz) frekans bandı üzerinde çalıştığını belirtti.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,663BeğenenlerBeğen
3,307TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler