28.8 C
New York kenti
Perşembe, Ağustos 18, 2022

Buy now

spot_img

Sağlık Bakan Yardımcısından Açıklama

Sağlık Bakan yardımcısı Şuayip BİRİNCİ’nin Gözünden E- Nabız sistemi

E-Nabız Sistemini projelendirdiğimizde en önemli hedefimiz, hastadan en tepedeki yöneticeye kadar tüm tarafların kendi sorumluluğunda olan alanı doğru yönetmesini sağlamaktı.

Hasta kendi sağlığını, hekim hastalarına verdiği hizmeti, hastane yöneticisi sunduğu sağlık hizmetini, il teşkilatı ildeki tüm sağlık sistemini, bakanlık ise ülkenin sağlık sisteminin bugününü ve yarını kolay yönetecek yönetimsel araçlara erişmesini sağlamaktı. Bu gün ne mutlu ki anlattığımızda fantastik hayaller peşinde koşan olmaktan sıradışı başarıya erişilen bir noktaya gelmiş olduk. Bizim ölçeğimizde hiçbir ülkenin sağlık sisteminde ulaşamadığı bir başarı hikayesi ile karşı karşıyayız.

Hekimler sadece SGK ödeme kapsamındaki değil, sağlık hizmetine ilişkin tüm verilerini görüntüleyebiliyorlar. Bu sistemle hastane yöneticileri, il yöneticileri ve merkez yöneticilere açılan raporlar sonrasında, TSİM gibi canlı olmayan, formlarla veri toplayan sistemlere son verilerek, tüm veri toplama ve raporlama yöntemleri dinamik ve elektronik hale getirilecek. Bu zorlu yolda emeği geçen, yıllardır uykusuz çalışan tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi, desteğini esirgemeyen üst yönetime şükranlarımı iletiyorum.

Şimdi yapay zeka araçlarıyla sağlık sistemimize daha güçlü katkı sunmak en büyük hedefimiz olacaktır.

Sağlık Bakanlığının Diğer Uygulamaları

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,663BeğenenlerBeğen
3,438TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler