13.8 C
New York kenti
Çarşamba, Aralık 7, 2022

Buy now

spot_img

Sivas’ta özel eğitim öğrencilerine önce staj, sonra iş imkanı

Sivas Valiliği himayesinde Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile tekrar bir kamu kuruluşu olan ve inşaat-taahhüt işleri, restoran işletmeciliği ve turizm alanlarında faaliyet gösteren Buruciye A.Ş. ortasında staj ve staj sonrası istihdamına yönelik protokol imzalandı. İmzalanan protokol, Ahmet Kutsi Tecer Özel Eğitim Meslek Okulu’nda eğitim gören öğrencileri kapsıyor.

İMZA MERASİMİ VAKLİLİKTE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sivas Valiliği’nde düzenlenen imza merasimine; Sivas Valisi Salih Ayhan, Vali Yardımcısı Kadir Algın, Ulusal Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ve Buruciye A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Altun katıldı.

MAKSAT, ÖZEL ÖĞRENCİLEİN İŞ GÜCÜNE KAZANDIRILMASI

Sivas Valisi Salih Ayhan; eğitimde feda edilecek tek bir ferdin olmadığına dikkat çekerek özel eğitim okullarındaki öğrencilerin topluma kazandırılması, öz inançlarının güçlendirilmesi ve bu öğrencilerin iş gücünden faydalanılması maksadıyla bu protokolün imzalandığını söyledi.

ARAÇLARIN BAKIMINI ÖĞRENCİLER YAPACAK

Ayrıyeten yapılan diğer bir protokole nazaran de araç bakım hizmetleri için öğrenciler devreye giriyor.

Buna nazaran de Sivas’ta Vilayet Özel Yönetimine ilişkin araçların periyodik bakım ve tamirat hizmetleri Sivas Atatürk Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından gerçekleştirilecek.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,663BeğenenlerBeğen
3,600TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler