29.5 C
New York kenti
Perşembe, Ağustos 18, 2022

Buy now

spot_img

Trabzon’daki Uzungöl, pandemi öncesi günlerine dönecek

Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl, kentin simgesi haline dönüşmesinin yanında turizm açısından da hayli ilgi çekiyor.

Pandemi nedeniyle bir müddettir dingin bir seyirde ziyaretçi alan Uzungöl’ün, normalleşmeyle birlikte eski hallerine dönmesi bekleniyor.

Bu dönem rezervasyonlara ağır talebin olduğunu belirten Uzungöl Turizmciler Derneği Lider Yardımcısı Murat Akyüz, Suudi Arabistan’la Türkiye ortasında siyasi krizin çözülmesi durumunda bu ülkeden gelmek isteyen çok sayıda turistin bulunduğunu söyledi.

SUUDİ ARABİSTAN’DAN GELEN TURİSTLER, POTANSİYELİ ARTIRACAK

Suudi Arabistan’dan gelecek olanlarla Uzungöl’ün turizm potansiyeli iki katına çıkacağına işaret eden Akyüz, bu ülke insanlarının kendilerini arayarak gelmek istediklerini söyledi.

Şu anda Uzungöl’de bir hareketlenmenin olduğunu kaydeden Akyüz, “Suudi Arabistan’dan konuklar gelirse potansiyelimizin iki katı olabileceğini düşünüyorum. Bu sene, geçen yılkinin kat kat üzerinde bir yoğunluk olabileceğini en azından yerli konukların ağır ilgi göstereceğini varsayım ediyoruz. Uzugöl’e Kuveyt, Katar, Bahreyn, Irak bilhassa Umman’lı turistler ağır olarak geliyor. Azerbaycan’la ortamızda pasaport olayı kalktığı için bu ülkeden de ağır talep olabileceğini düşünüyorum.

Bunların yanı sıra öbür bölge insanlarının yoğunluk oluşturacağını düşünüyorum. Bilhassa Suudi Arabistan’dan gelenlerin olacak olması turizm potansiyelimizi kat kat üzerine koyabileceğini düşünüyoruz. Şu an yerli turist daha fazla. Yabancı konuklarda çok geliyor. Şuan Uzugöl’e ağır bir talep var. Her otelde en az 4-5 oda yabancı konuklarımız var. Rezervasyonlar yeterli hatta ağır bir talep var. Suudi Arabistan’daki konuklar bizi telefonla arıyorlar, çok gelmek istediklerini söylüyorlar. Biz de bu işin aşılmasıyla ilgili çok uğraş ediyoruz. Bir an evvel buraya gelmeyi iple çekiyorlar.” dedi.

“CENNET VATANIMIZDA GÖRÜLMESİ GEREKEN ON NUMARALI YER”

İstanbul’dan Uzungöl’ü ziyarete gelen Ertuğrul Akgül, Uzugöl’ü çok beğendiğini tabir ederek, “Uzungöl’e birinci defa geldim çok beğendim olağanüstü muazzam. Tabiatta bu kadar canlı, hoş renkleri birinci kere bir ortada görüyorum. Dünyanın değişik yerlerine gitmenize gerek yok cennet vatanımızda görülmesi gereken on numaralı yer.” diye konuştu.


“DOĞA MÜKEMMELİ BİR YER”

Ankara’dan gelen Hasan Korkmaz ise ”Uzungöl’e ikinci sefer geliyorum. Tabiat olağanüstüsü, sessiz bir yer. Korunması, bozulmaması gereken tabiatla iç içe olan bir yer.” diye konuştu.


Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,663BeğenenlerBeğen
3,437TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Son Haberler